ତାଲିବାନ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ତାରକା ରସିଦ ଖାନଙ୍କ ସହ କଥା ହେଲେ

0
23
ତାଲିବାନ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ତାରକା ରସିଦ ଖାନଙ୍କ ସହ କଥା ହେଲେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜୁନ ୨୫: ତାଲିବାନ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିର ଖାନ ମୁତାକି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ଭାବନାକୁ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେତେବେଳେ ସେ ରସିଦ ଖାନଙ୍କ ସହ ଏକ ଭିଡିଓ କଲ ମାଧ୍ୟମରେ କଥା ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ୨୫ ଜୁନ୍ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ପୁରୁଷ ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ର ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିବାରୁ ଦଳକୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି।

ସେଣ୍ଟ ଭିନ୍ସେଣ୍ଟର କିଙ୍ଗଷ୍ଟାଉନର ଅର୍ଣ୍ଣୋଭ ଭାଲେ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଶେଷ ସୁପର 8 ମ୍ୟାଚରେ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ରୋମାଞ୍ଚକର ବିଜୟ ପରେ ମୁତାକି “ମୁବାରକ” (ଅଭିନନ୍ଦନ) ଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।
ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ପୁରୁଷ ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରି ସମସ୍ତ ଖେଳପ୍ରେମୀଙ୍କ ଚକିତ କରିଛନ୍ତି I ​| ସୁପର ୮ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଏକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ବିଜୟ ହାସଲ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଗ୍ରୁପ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପୂର୍ବତନ ଫାଇନାଲିଷ୍ଟ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା I
ଆଫଗାନିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ତାଲିବାନ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ବାଂଲାଦେଶ ବିରୋଧରେ ଥ୍ରୀଲର ପରେ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଥିବା ରସିଦ ଖାନଙ୍କ ସହ କଥା ହେବାର ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛି। ବାଂଲାଦେଶ ଉପରେ ବିଜୟ ପାଇଁ ଦଳକୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇବାବେଳେ ମୁତାକି ଦଳର ଅଧିକ ସଫଳତା କାମନା କରିଛନ୍ତି।

Also Read  Where is Taliban leader Haibatullah Akhunzada ?...not seen or heard for sometime