ମନୀଷ ସିସୋଡିଆ ଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ

0
228
ମନୀଷ ସିସୋଡିଆ ଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ
ମନୀଷ ସିସୋଡିଆ ଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ

ମାର୍ଚ୍ଚ ୯/ଭୁବନେଶ୍ୱର

ଦିଲ୍ଲୀର ପୂର୍ବତନ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନୀଷ ସିସୋଡିଆ ଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି I ଗୁରୁବାର ଦିନ ସିସୋଡିଆଙ୍କୁ ତିହାର ଜେଲ ଭିତରେ ପଚରାଉଚରା କରିବା ପରେ ଏକ୍ସାଇଜ୍ ପଲିସି ମାମଲାରେ ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ଅଭିଯୋଗରେ ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ଗିରଫ କରିଛି।

ତିନି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ଗ୍ରିଲ୍ କରିବା ପରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀ ଏଜେନ୍ସି ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ନେତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ମାର୍ଚ୍ଚ 7 ରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ପାଞ୍ଚ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ଇଡି ତାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ରେକର୍ଡ କରିଥିଲା।

ବାରମ୍ବାର ଫୋନ୍ ବଦଳାଇ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ନଷ୍ଟ କରିବା, ହୋଲସେଲରଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭ ହାରକୁ ପାଞ୍ଚ ପ୍ରତିଶତରୁ ବାର ପ୍ରତିଶତକୁ ବଦଳାଇବା, ସାଉଥ୍ ଗ୍ରୁପ୍ ଦ୍ୱାରା ବିଜୟ ନାୟାରଙ୍କୁ ଆପ ନେତାଙ୍କ ତରଫରୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିବା କିକବ୍ୟାକ୍ ଉପରେ ସିସୋଡିଆ ପଚରାଉଚରା କରାଯାଇଥିଲା ।

ଦିଲ୍ଲୀର ଏକ୍ସାଇଜ୍ ପଲିସି ମାମଲା ଗଠନ ତଥା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାରେ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗରେ ସିସୋଡିଆ ଫେବୃଆରୀ ୨୬ ରେ ସିବିଆଇ ଦ୍ୱାରା ଗିରଫ ହେବା ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟିକ ହେପାଜତରେ ରଖାଯାଇଛି।

ଇଡି ଦ୍ୱାରା ସିସୋଡିଆ ଗିରଫ ହେବାର କିଛି ସମୟ ପରେ ଦିଲ୍ଲୀର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, “ମନୀଷଙ୍କୁ ପୂର୍ବରୁ ସିବିଆଇ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ସିବିଆଇ କୌଣସି ପ୍ରମାଣ କିମ୍ବା ଟଙ୍କା ପାଇପାରି ନାହିଁ। ଆସନ୍ତାକାଲି ତାଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନ ଶୁଣାଣି ହେବ। ଆଜି ତାଙ୍କୁ ଇଡି ଗିରଫ କରିଥିଲା। ମିଥ୍ୟା ମାମଲା ମାଧ୍ୟମରେ ମନୀଷ ସିସୋଡିଆଙ୍କୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଜେଲରେ ରଖିବା ହେଉଛି ଏ ପ୍ରକାର କାର୍ଯ୍ୟର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ I ଲୋକମାନେ ଦେଖୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଉପଯୁକ୍ତ ଉତ୍ତର ଦେବେ। ”

Also Read  ବାଂଲାଦେଶରେ ଅଘଟଣ: ମିନିବସ୍ ଉପରେ ଚଢ଼ିଗଲା ଟ୍ରେନ୍‌; ୧୧ ମୃତ ,୫ ଆହତ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here