ନୀତୀଶ ଶପଥ ନେବା ପୂର୍ବରୁ ଗିରିରାଜ ସିଂ ମାରିଲେ କଟା ଘା’ରେ ଚୂନ

0
122

ଆଉ କିଛି ସମୟ ପରେ ବିହାରରେ ମହାମେଣ୍ଟ ପାର୍ଟ ଟୁ ସରକାର ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବ। ଏନଡିଏରେ ରହି ଅସନ୍ତୋଷ ଲାଭ କରିବା ପରେ ନୀତୀଶ କୁମାର ବିଜେପି ଛାଡି ଆରଜେଡିରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ଗୋଟିଏ ପଟେ ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ସବୁ ପ୍ରକାର କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା କରାଯାଉଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଗିରିରାଜ ସିଂ ନୀତୀଶଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱାସଘାତକତା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ନୀତୀଶଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରିବାକୁ ଯାଇ ସେ କହିଛନ୍ତି, ନୀତୀଶ କୁମାର ଗୋଟିଏ ଜାଗାରେ ରହି ଅନ୍ୟ ସ୍ଥାନ ଉପରେ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖନ୍ତି। ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଚେୟାର ଉପରେ ଥିଲା। ନିର୍ବାଚନରେ ଲୋକେ ଏନଡିଏକୁ ଭୋଟ୍ ଦେଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେ ବିଶ୍ୱାସଘାତକତା କରିଛନ୍ତି। ଯିଏ ନିଜେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇପାରୁ ନାହାନ୍ତି ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାକୁ ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖୁଛନ୍ତି ବୋଲି କହି ନୀତୀଶଙ୍କ କଟା ଘା’ରେ ଚୂନ ମାରିଛନ୍ତି।

ଗିରିରାଜ ସିଂ କହିଛନ୍ତି, ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କର ନିଜସ୍ୱ ଏଜେଣ୍ଡା ଅଛି। ତାଙ୍କର ଏଜେଣ୍ଡା ହେଉଛି ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା। କିନ୍ତୁ, ଭାରତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପଦବୀ ଖାଲି ନାହିଁ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଗିରିରାଜ ସିଂ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବଙ୍କ ୨୦୧୭ ବର୍ଷର ଏକ ଟ୍ୱିଟ୍ ସେୟାର କରି ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ସାପ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି’।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ଲାଲୁ ଯାଦବ ତାଙ୍କ ୨୦୧୭ ଟ୍ୱିଟରେ ନୀତୀଶଙ୍କୁ ସାପ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ଲାଲୁ ୨୦୧୭ ଟ୍ୱିଟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ ‘ନୀତୀଶ ଏକ ସାପ, ଯେପରି ସାପ ଏକ ଚର୍ମ ଛାଡିଥାଏ, ସେହିପରି ନୀତୀଶ ମଧ୍ୟ ଏକ ଚର୍ମ ଛାଡି ପ୍ରତି ୨ ବର୍ଷରେ ସାପ ପରି ନୂଆ ଚମଡା ପିନ୍ଧନ୍ତି। କାହାକୁ ସନ୍ଦେହ କର? ‘

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ସୁଶୀଲ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆରଜେଡିରେ ବିଜେପି ତାଙ୍କୁ ଦେଇଥିବା ସମ୍ମାନ ପାଇବ ନାହିଁ। ସୁଶୀଲ ମୋଦୀ ମଙ୍ଗଳବାର ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଏହା ଏକ ମିଛ କଥା ଯେ ନୀତୀଶଙ୍କ ବିନା ଅନୁମତିରେ ବିଜେପି ଆରସିପିଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍ରୀ କରିଛି। ବିଜେପି ଜେଡିୟୁ ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଏହା କେବଳ ଏକ ବାହାନା । ୨୦୨୪ରେ ବିଜେପି ବହୁ ଆସନରେ ଜିତିବ।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ଗତକାଲି ନୀତୀଶ କୁମାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ନୀତୀଶ କୁମାର ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଥିଲେ ଯେ ଏନଡିଏ ଛାଡିବା ନେଇ ସମସ୍ତ ସାଂସଦ ଏବଂ ବିଧାୟକଙ୍କ ସହମତି ରହିଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଜେପି ସହ କାମ କରିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡୁଛି। ନୀତୀଶ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମ ଦଳର ସମସ୍ତ ସାଂସଦ, ବିଧାୟକ ଏବଂ କାଉନସିଲରଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଛୁ। ତାଙ୍କର ନିଷ୍ପତ୍ତି ଥିଲା ଯେ ଆମେ ଏନଡିଏ ଛାଡିବା ଉଚିତ୍। ସେଥିପାଇଁ ଆମେ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛୁ।

Also Read  ଥରିଲା ଆଫଗାନିସ୍ତାନ କାବୁଲ: ନମାଜ ପାଠ ବେଳେ ମସଜିଦରେ ବିସ୍ଫୋରଣ,୫୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ମୃତ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here