ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ରେ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ କୌଣସି ଆଶ୍ୱସ୍ତି ମିଳିଲା ନାହିଁ

0
36
ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ରେ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ କୌଣସି ଆଶ୍ୱସ୍ତି ମିଳିଲା ନାହିଁ
ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ରେ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ କୌଣସି ଆଶ୍ୱସ୍ତି ମିଳିଲା ନାହିଁ

ହାଇକୋର୍ଟ ରାୟକୁ ଅପେକ୍ଷା
ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଅସ୍ୱାଭାବିକ କହିଲେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ
ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜୁନ ୨୪: ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ କୌଣସି ଆଶ୍ୱସ୍ତି ମିଳିଲା ନାହିଁ । ଅବକାରୀ ନୀତି ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ଇଡି ଦ୍ୱାରା ଗିରଫ ହୋଇଥିବା କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ଟ୍ରାଏଲ କୋର୍ଟ ଜାମିନ ଦେଇଥିଲେ।
ପରେ ହାଇକୋର୍ଟ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ଜାମିନକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଥିଲେ ଯାହା ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟର ଶେଷ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଥିଲା । ସେ ଜେଲରୁ ବାହାରିବାର କିଛି ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ଦାଖଲ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ କୋର୍ଟ ଜାମିନ ଆଦେଶକୁ ଭୁଲ ବୋଲି କହିଥିଲେ ।

ପରବର୍ତୀ ସମୟରେ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଏହି ରାୟ ବିରୋଧରେ କେଜ୍ରିୱାଲ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ I କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ନିରାଶ ହେବାକୁ ପଡିଛି I ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି।
ତାଙ୍କ ନିବେଦନ ଉପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ପୂର୍ବରୁ, ରହିତାଦେଶକୁ ପୁନଃ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏକ ସୁଯୋଗ ରହିଛି। ଉକ୍ତ ଆଦେଶ ରେକର୍ଡ ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ I

ମନୋଜ ମିଶ୍ର କହିଛନ୍ତି, “ରହିତାଦେଶ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ସଂରକ୍ଷିତ ନୁହେଁ ବରଂ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପାସ୍ ହେବା କଥା । ଏଠାରେ ଯାହା ଘଟିଛି ତାହା ଅସ୍ୱାଭାବିକ।”

ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶୁଣାଣି ବୁଧବାର ହେବାନେଇ କୋର୍ଟ ସ୍ଥିର କରିଛନ୍ତି I ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନରେ ହାଇକୋର୍ଟ ଏହାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରାୟ ଶୁଣାଇବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ହାଇକୋର୍ଟ ତାଙ୍କ ରାୟ ସଂରକ୍ଷଣ କରିଛନ୍ତି ସେତେବେଳେ ଏଥିରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବା ଠିକ୍ ନୁହେଁ।

ଅତିରିକ୍ତ ସଲିସିଟର ଜେନେରାଲ ତୁଷାର ମେହେଟ୍ଟା, ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦେଶାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଯୁକ୍ତି ରଖି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ଜାମିନ ଓ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ରିଲିଫକୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ ଏବଂ ହାଇକୋର୍ଟ ଏହାର ରାୟ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଦାନ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ବୋଲି କହିଥିଲେ ।

Also Read  ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା ଦାନ୍ତ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର: ବିଗିଡିଗଲା ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ଚେହେରା