ଜେଡିୟୁ-ବିଜେପି ମଧ୍ୟରେ ବଢୁଛି ତିକ୍ତତା ! ‘ନିତି’ ଆୟୋଗ ବୈଠକରେ ଯୋଗଦେବେନି ନୀତୀଶ

0
39

ଓଡ଼ିଶା ସମ୍ବାଦ ବ୍ୟୁରୋ: ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀରେ ନୀତି ଆୟୋଗ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହି ବୈଠକରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିବେ । କିନ୍ତୁ ସବୁଠାରୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ କଥା ହେଉଛି ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତୀଶ କୁମାର ଏହି ବୈଠକରେ ଯୋଗଦେବେ ନାହିଁ। ଏହି ସଭାରେ ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ନ ଥିବାରୁ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଙ୍କି ମାରୁଛି। ବିହାର ସରକାରରେ ସବୁକିଛି ଠିକ୍ ଚାଲିଛି ତ? ବିଜେପି-ଜେଡିୟୁ ମଧ୍ୟରେ ତିକ୍ତତା ଏତେ ବଢିଛି ଯେ ନୀତୀଶ କୁମାର ଏବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ବୈଠକକୁ ଏଡାଇ ଦେଉଛନ୍ତି?

ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ନୀତୀଶ କୁମାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ସଭାରେ ଯୋଗ ଦେଉନାହାନ୍ତି। ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ନୀତୀଶ କୁମାର କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ କରୋନାରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ବହୁତ ଦୁର୍ବଳ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି କାରଣରୁ ସେ ବାହାରକୁ ଆସିବାକୁ ଚାହୁଁ ନଥିବା କୁହାଯାଊଛି। ବିହାରରେ ରହି ସରକାରୀ କାମ କରୁଛନ୍ତି। ନୀତୀଶ ଚାହୁଁଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କୁ ଏନଆଇଟିଆଇ ଆୟୋଗର ବୈଠକରେ ଉପ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିବେ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଏହି ବୈଠକରେ କେବଳ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗ ଦେଇ ପାରିବେ। ଏହି କାରଣରୁ ବିହାରର କେହି ଏହି ବୈଠକରେ ଯୋଗ ଦେଇ ପାରିବେ ନାହିଁ।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ମେଣ୍ଟ କରି ସରକାରରେ ଥିବା ବିଜେପି-ଜେଡିୟୁ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ବିବାଦରେ ରହିଛନ୍ତି। ବିହାରରେ ଜେଡିୟୁ ସହିତ ବିଜେପି କ୍ଷମତାରେ ଅଛି। ବିଜେପିରେ ଅଧିକ ବିଧାୟକ ଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ଜେଡିୟୁ ସୁପ୍ରିମୋ ନୀତୀଶ କୁମାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଆସନରେ ବସିଛନ୍ତି। ରାଜନୀତିକ ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିହାରରେ ଅଧିକ ବିଧାୟକ ଥିବାରୁ ବିଜେପି ନିଜ ଇଚ୍ଛାରେ ସରକାରରେ ଦବଦାବ ରଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛି। କିନ୍ତୁ ନୀତୀଶ କୁମାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଆସନରେ ବସିଥିବା ନିଜ କ୍ଷମତାର ପ୍ରୟୋଗ ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି।

Also Read  ଛାଡପତ୍ର ପାଇଁ ୨୭ ଲକ୍ଷ ମାଗୁଛନ୍ତି ଡିମ୍ପଲ : ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ଅଡିଓ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here